חוות דעת פסיכיאטרית - רפואית עבור ביטוח לאומי

חוות דעת לביטוח לאומי

חוות הדעת הפסיכיאטרית הנערכת לביטוח הלאומי הנה בעיקרה חוות דעת של הערכת נכות נפשית. הפסיכיאטר המומחה, שהינו מנהל הצוות הבודק, מעריך את הבעיות הנפשיות של הנבדק, את אבחנותיו ואת יעילות הטיפול אשר מקבל. העובדת הסוציאלית, עורכת את ההערכה התפקודית של הנבדק, והפסיכיאטר המומחה קובע בסוף התהליך את שיעור הנכות. שיעור הנכות מסוכם בחוות דעת פסיכיאטרית וכך היא מוגשת לביטוח הלאומי.

 
בעקבות הניסיון הרב שלנו עם הביטוח הלאומי על שלל הועדות שבו, אנו ממליצים על הגשת מסמכים שונים בהתאם לשלב של הפניה לביטוח הלאומי -בין אם מכתבי רופא ועד חוות דעת מלאות. לפיכך, לפני עריכת חוות הדעת אנו ממליצים להתייעץ עימנו בכדי להחליט איזה מסמך מתאים לשלב הספציפי בו נמצא כל לקוח. במידה והלקוח מיוצג על ידי עורך הדין, אנו שמחים לשוחח עם עורך הדין טרם ביצוע הבדיקה ולסייע לו לקבוע איזה מסמך נדרש עבור הלקוח שלו.
 
 
חוות הדעת המוגשת לביטוח נערכת באופן שונה מחוות דעת אחרות שכן היא אמורה לסייע לוועדה בביטוח הלאומי להגיע לקביעת הנכות. פעמים רבות, עקב לחץ העבודה בביטוח הלאומי, הועדות עלולות להיות קצרות. חוות דעת אשר ערוכה באופן מיטבי, מסייעת לתת לוועדה את המידע הנדרש לה בכדי להעריך בצורה מקיפה יותר את הנכות של הפונה ולקבוע עבורו את אחוזי הנכות המתאימים.
 
 
אנו מבינים את הרגישות הרבה בעת הפניה לביטוח הלאומי ואת הקשיים בהתמודדות מול הבעיות הנפשיות, האישיות, התעסוקתיות והמשפחתיות בעת הפניה. צוות המרכז אמון לא רק על מקצועיות אלא גם על רגישות לבעיות השונות העולות בעת ההערכה.
 
לקריאה נוספת לחץ כאן: