שירותים וחוות דעת בתחום הפלילי

במרכז ד"ר טל ניתנים תחת קורת גג אחת כל השירותים הנדרשים בתחום בריאות הנפש ללקוחות המעורבים בפלילים. אנו פועלים בליווי מקצועי מלא של כל ההליך הפלילי ומעמידים לשירותך אנשי מקצוע מומחים שלהם נסיון אבחוני וטיפולי עשיר בתחום.

השירותים הניתנים במרכז:

  • חוות דעת פסיכיאטרית - לבדיקת כשירות נפשית של החשוד/נאשם בעת ביצוע העבירה או בעת העמדה לדין. חוות הדעת נערכות על ידי פסיכיאטר מומחה אשר ברשותו ניסיון רב בתחום הפסיכיאטריה המשפטית והגנה על חוות הדעת בבית המשפט. חשוב לציין כי חוות הדעת הפסיכיאטרית מספקת תמונה רחבה ומעמיקה ככל הניתן ביחס למכלול בעיותיו של הנבדק ולרבות הגורמים הפסיכולוגיים והפסיכיאטריים שהובילו להסתבכותו בפלילים ומשום כך היא משרתת אותו באופן מיטבי.
  • הכנה ויעוץ לקראת מפגש עם קצין מבחן - אנו מציעים שירות ייחודי, ראשון מסוגו בארץ בו ניתן לקבל יעוץ והכוונה לקראת מפגש עם קצין מבחן לצורך הכנת תסקיר. הליך הייעוץ נערך על ידי קציני מבחן לשעבר, שלהם ניסיון וידע מעמיק בכתיבת תסקירים והיכרות עם תהליכי האבחון. מטרת הייעוץ הינה לסייע ללקוח לקראת מפגש קריטי עם שירות מבחן, על מנת להפיק תועלת מירבית מהמפגש.
  • שירותי אבחון לעצורים - אנו מספקים שירותי אבחון למעורבים בפלילים הנמצאים בבתי מעצר, בין השירותים הניתנים: חוות דעת פסיכיאטריות וכשירות נפשית להעמדה לדין, הערכות מסוכנות, הכנה לשירות מבחן וגיבוש תוכניות טיפול.
  • הערכת מסוכנות - אבחון והערכת מסוכנות של הלקוח הינה בעלת חשיבות מכרעת שכן היא מספקת לבית משפט כלי מקצועי המסייע לו בבחינת שחרור אדם ממעצר או מתן הקלה בתנאי מעצרו. חוות דעת אילו חייבות להתבצע על ידי מומחים לרבות פסיכיאטרים וקרימינולוגיים קליניים.
  • יעוץ לעורכי דין - אנו מסייעים לעורך הדין בהבנת מצבו הנפשי, הפסיכולוגי והפסיכיאטרי של הלקוח. אנו נלווה את עורך הדין בכל שלבי הטיפול בתיק וערוכים לספק לו מענים אבחוניים וטיפוליים אשר יסייעו לו בייצוג הלקוח וקידום התיק באופן מיטבי.
  • מבחנים פסיכולוגיים וחוות דעת פסיכוסוציאליות - מטרת חוות הדעת והמבחנים הפסיכולוגיים הינה לספק לבית המשפט תמונה רחבה לגבי מבנה אישיותו של הלקוח, פרטים הנוגעים לאופן התפתחותו, מבחנים אילו יכולים לסייע בהערכת יכולתו של הלקוח להתגייס להליך טיפול ולהפיק ממנה תועלת.

נשמח לשמוע ממך ולסייע - צור קשר כאן